| Naziv | Pumpa za izvlačenje ulja |
| Napon napajanja | 12 V |
| Način napajanja | Spajanje na 12 V akumulator (krokodilke) |
| Protok (motorno ulje) | Cca 0,2 l/min (pri 40 °C) |
| Maks. usisna visina | 70 cm |
| Promjer sonde | Ø 6 mm |
| Primjena | Izvlačenje motornog ulja |
| Ograničenja | Nije za gorivo i lako zapaljive tekućine |
| Bruto težina | 850 g |
| Dimenzije pakiranja (D x Š x V) | 237 x 179 x 98 mm |
Služi za čisto i brzo izvlačenje motornog ulja kroz otvor šipke za mjerenje ulja (dipstick). Najkorisnija je kad želite izbjeći odvrtanje čepa kartera (manje nereda) i kad radite izmjene ulja na terenu ili u radionici bez dizalice.
Radi tako da se krokodil štipaljke spoje direktno na 12 V akumulator vozila. Operativno: to je “mobilno” rješenje bez 230 V, ali pazite na polaritet i stabilan kontakt na klemmama.
Maksimalni protok za motorno ulje je oko 0,2 L/min (pri 40°C temperature ulja). Operativno: radi se o kontroliranom izvlačenju; brzina ovisi o viskoznosti, temperaturi i promjeru sonde.
Može izvući do 100% ako se sonda promjera 6 mm pravilno provuče kroz dipstick otvor do najniže točke kartera. U praksi je ključno da sonda ne “zapne” na pregradama i da je u najnižoj zoni.
Maksimalna usisna visina je 70 cm. To je bitno kad spremnik stoji niže od razine motora ili kad radite s kanisterom/posudom na podu.
Nije prikladna za gorivo i druge lako zapaljive tekućine. Koristite je isključivo u okviru namjene (uljni servis).
Motor zagrijte do radne temperature pa pustite da se ulje spusti na oko 40°C → umetnite sondu do dna → spojite štipaljke na akumulator → izvlačite dok više ne povlači → zamijenite filter ulja → natočite ulje i provjerite razinu. Time minimizirate ostatke i ubrzavate proces bez prolijevanja.